Obrady odbywać się będą w dniach 20-21 kwietnia 2012 roku w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, nowy budynek).
Jednym z podstawowych celów rozprawy doktorskiej jest przeprowadzenie innowacyjnych badań weryfikujących lub rozszerzających dotychczasowy zasób wiedzy, wnoszących nową wartość do wybranej przez nas dyscypliny. Specjalizując się w danej, nieraz niezwykle wąskiej dziedzinie bez wątpienia dostrzegamy wagę prowadzonych przez nas studiów, często jednak pozostajemy nieświadomi poszukiwań naukowych prowadzonych równolegle, których metodologia oraz efekty mogą być użyteczne w naszej pracy badawczej, naprowadzając na nowe tropy i poszerzając horyzonty.
Dlatego głównym zadaniem konferencji organizowanej przez doktorantów Wydziału Historycznego UW jest zainicjowanie dyskusji na temat możliwości poznawczych i przyszłości badań historycznych prowadzonych aktualnie przez młodą kadrę naukową. W ramach akademickiej dyskusji chcielibyśmy przedstawić w wielowymiarowym ujęciu wartość podejmowanych przez nas studiów. Mamy także nadzieję, że otwarta wymiana poglądów, doświadczeń i postulatów badawczych, a także debata nad istniejącymi ograniczeniami badań interdyscyplinarnych zaowocuje interesującą współpracą przedstawicieli różnych specjalizacji.
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich chętnych przedstawicieli nauk historycznych. Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu prosimy o zgłoszenie tematu wystąpienia na formularzu do dnia 30 marca 2012 na adres e-mail staneckim@yahoo.com lub l.galas@uw.edu.pl. Gorąco zachęcamy do ilustrowania swoich wystąpień (udostępniamy rzutnik multimedialny) oraz oferujemy możliwość zaprezentowania wyników swoich badań na sesji posterowej. Jednocześnie informujemy, że Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru referatów, które zostaną wygłoszone w trakcie obrad.
Serdecznie zapraszamy,
Samorząd Doktorantów WH UW
Ok, międzynarodowa - ale macie CFP po angielsku? i czy w ogóle wystąpienia po angielsku są możliwe? dzięki za odpowiedź.
OdpowiedzUsuńWystąpienia po angielsku są jak najbardziej możliwe i bardzo mile widziane. Przewidujemy wystąpienia prelegentów z zagranicy, dlatego konferencja będzie międzynarodowa. Wszelkie informacje, formularze nie są prezentowane w j. angielskim i szeroko reklamowane poza Polską, bowiem na chwilę obecną nie jesteśmy jeszcze w stanie zapewnić solidnego dofinansowania, ( np noclegów ) dla przyjezdnych. Mamy nadzieję, że tegoroczna konferencja okaże się sukcesem, dzięki czemu w przyszłym roku dysponować będziemy większymi środkami, które pozwolą na wzbogacenie naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt na m.stanecki@uw.edu.pl lub oczywiście pod spodem
OdpowiedzUsuńok, rozumiem, dzięki :) po prostu zajmuję się stroną łączącą badaczy pamięci -historyków, socjologów - w Europie Środkowo-Wschodniej w XX wieku i nie wiedziałam, czy zamieszczać dalej Wasz post. Rozumiem że w takim razie nie wychylam się przed szereg i nie robię zbyt nachalnej reklamy. jakby co, to strona - może kogoś z Was zainteresuje: http://genealogies.enrs.eu/
OdpowiedzUsuńJeśli Pani mogłaby to zrobić, to bardzo proszę. Nie gwarantujemy wprawdzie noclegów, ale zachęcamy badaczy zagranicznych do uczestnictwa. Konferencja otrzymała patronat Pani MNiSW Prof. Barbary Kudryckiej, może to pozwoli pozyskać jakieś dodatkowe środki.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
Łukasz Galas